Skip to content

10 Queen Ann Rd.Brick, NJ 08723

Built 2015

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Apr 20, 2013

Property Information

Block378.04
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page30.2

Building Details

Building Class17
Description3SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,646
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,300
39%
Improvement Value:$325,100
61%
Total Assessment$531,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,476+10.5%
2024$12,197+3.6%
2023$11,776+1.3%
2022$11,624+1.7%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 15542, Page 882