Skip to content

10 Fontainebleau Dr.Brick, NJ 08723

Built 1970

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Feb 17, 1999

Property Information

Block378.21
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page30.1

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,332
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
52%
Improvement Value:$228,000
48%
Total Assessment$478,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,347+5.2%
2024$11,735-2.8%
2023$12,073+1.3%
2022$11,921+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$75,000
DeedBook 5675, Page 422

Property Built

Built

Year Built: 1970