Skip to content

111 Queen Ann Rd.Brick, NJ 08723

Built 1970

Last Sale Date
Sep 6, 2001

Property Information

Block378.22
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page30.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,128
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,200
70%
Improvement Value:$96,400
30%
Total Assessment$321,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,057+5.4%
2024$7,645+3.6%
2023$7,378+1.3%
2022$7,282+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 10565, Page 1068

Property Built

Built

Year Built: 1970