Skip to content

109 Marilyn DriveBrick, NJ 08723

Built 1979

Last Sale Date
Sep 20, 2011

Property Information

Block378.41
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page30.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,424
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,400
49%
Improvement Value:$120,600
51%
Total Assessment$237,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,122+5.2%
2024$5,818+3.5%
2023$5,622+1.3%
2022$5,551+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979