Skip to content

25 Gloria Ann Smith Dr.Brick, NJ 08723

Built 1970

Last Sale Date
Dec 26, 2018

Property Information

Block381.02
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page32.3

Building Details

Building Class16
Description1SF2G-P 2104
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage2,104
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
44%
Improvement Value:$164,700
56%
Total Assessment$296,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,664+5.2%
2024$7,284+3.5%
2023$7,038+1.3%
2022$6,949+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970