Skip to content

203 Silver TrailBrick, NJ 08723

Built 1966

Last Sale Date
Sep 4, 1997

Property Information

Block382.07
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page32.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G-P 2496
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,500
36%
Improvement Value:$234,500
64%
Total Assessment$368,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,505+5.2%
2024$9,034+3.5%
2023$8,729+1.3%
2022$8,619+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966