Skip to content

208 Arizona Dr.Brick, NJ 08723

Built 1978

Last Sale Date
May 8, 1997

Property Information

Block382.09
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page32.2

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,993
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,200
44%
Improvement Value:$171,600
56%
Total Assessment$304,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,873+5.2%
2024$7,483+3.5%
2023$7,230+1.3%
2022$7,138+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978