Skip to content

92 Brick Blvd.Brick, NJ 08723

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2013

Property Information

Block382
Lot7.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage---
Acreage8.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$857,100
69%
Improvement Value:$393,800
31%
Total Assessment$1,250,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,311+5.2%
2024$30,710+3.5%
2023$29,671+1.3%
2022$29,296+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$550,000
DeedBook 15560, Page 948