Skip to content

88 Brick Blvd.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 25, 2002

Property Information

Block382
Lot7.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage---
Acreage13.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$89,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2004$851+6.6%
2003$799+3.2%
2002$774+2.3%
2001$756+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 10887, Page 1196