Skip to content

345 Texas DrBrick, NJ 08723

Built 1958

Last Sale Date
May 24, 2024

Property Information

Block383.03
Lot59
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,056
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,400
62%
Improvement Value:$81,200
38%
Total Assessment$214,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,293+5.5%
2024$5,018+3.7%
2023$4,840+1.3%
2022$4,776+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958