Skip to content

373 Georgia DrBrick, NJ 08723

Built 1965
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2013

Property Information

Block383.07
Lot39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,824
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
47%
Improvement Value:$148,000
53%
Total Assessment$278,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$6,405+2.4%
2020$6,255+2.8%
2019$6,085+0.5%
2018$6,055+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965