Skip to content

362 Tennessee DrBrick, NJ 08723

Built 1970

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Dec 1, 1997

Property Information

Block383.08
Lot91
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,406
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
54%
Improvement Value:$110,700
46%
Total Assessment$240,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,217+5.2%
2024$5,909+3.5%
2023$5,709+1.3%
2022$5,637+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 5532, Page 431

Property Built

Built

Year Built: 1970