Skip to content

366 Hudson Dr.Brick, NJ 08723

Built 1963

Last Sale Date
Mar 10, 2014

Property Information

Block383.19
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,796
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
47%
Improvement Value:$135,600
53%
Total Assessment$255,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,602+5.2%
2024$6,275+3.5%
2023$6,063+1.3%
2022$5,986+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963