Skip to content

356 Delaware DrBrick, NJ 08723

Built 1958

Last Sale Date
Jun 5, 2024

Property Information

Block383.21
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,112
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
62%
Improvement Value:$80,300
38%
Total Assessment$210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,182+5.5%
2024$4,913+3.7%
2023$4,738+1.3%
2022$4,675+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958