Skip to content

375 Wisteria Dr.Brick, NJ 08723

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 3, 1993

Property Information

Block383.26
Lot72
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,492
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
55%
Improvement Value:$108,500
45%
Total Assessment$238,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,910+5.4%
2024$5,605+3.7%
2023$5,407+1.3%
2022$5,336+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962