Skip to content

365 Wisteria DrBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$227,500
Last Sale Date
Jan 23, 2008

Property Information

Block383.26
Lot81
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage912
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,500
64%
Improvement Value:$74,500
36%
Total Assessment$207,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,347+5.2%
2024$5,082+3.5%
2023$4,910+1.3%
2022$4,848+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$227,500
DeedBook 14198, Page 286

Property Sale

SaleMulti
$37,700
DeedBook 3752, Page 482

Property Built

Built

Year Built: 1960