Skip to content

350 Spruce Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2019

Property Information

Block383.30
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,280
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,300
59%
Improvement Value:$91,700
41%
Total Assessment$221,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,708+5.2%
2024$5,426+3.5%
2023$5,242+1.3%
2022$5,176+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960