Skip to content

321 Birch Bark Dr.Brick, NJ 08724

Built 1992

Last Sale Price
$126,515
Last Sale Date
Dec 28, 1992

Property Information

Block383.31
Lot110
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,460
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,200
51%
Improvement Value:$128,000
49%
Total Assessment$261,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,747+5.2%
2024$6,412+3.5%
2023$6,196+1.3%
2022$6,117+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$126,515
DeedBook 5033, Page 296

Property Built

Built

Year Built: 1992