Skip to content

393 Lake Shore Dr.Brick, NJ 08723

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 2013

Property Information

Block383.40
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,372
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,300
43%
Improvement Value:$189,400
57%
Total Assessment$333,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,619+5.2%
2024$8,192+3.5%
2023$7,915+1.3%
2022$7,815+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980