Skip to content

110 Osprey LaneMantoloking, NJ 08738

Built 1994

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 2025

Property Information

Block39
Lot4.08
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class19
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,410
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$593,100
67%
Improvement Value:$291,000
33%
Total Assessment$884,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,836+5.2%
2024$21,705+3.5%
2023$20,971+1.3%
2022$20,706+1.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,350,000
Sq Ft3,410DeedBook 18512, Page 720Recorded6/3/2021

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 5083, Page 812