Skip to content

350 Route 35 No.Mantoloking, NJ 08738

Last Sale Date
Aug 21, 2019

Property Information

Block42.01
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class---
Description1SF/TANK
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$401,700
90%
Improvement Value:$44,100
10%
Total Assessment$445,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,515+5.2%
2024$10,944+3.5%
2023$10,574+1.3%
2022$10,441+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0