Skip to content

326 N. Bay Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 2004

Last Sale Date
Feb 15, 2018

Property Information

Block43.04
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.3

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,006
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$441,900
64%
Improvement Value:$251,000
36%
Total Assessment$692,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,898+5.2%
2024$17,011+3.5%
2023$16,436+1.3%
2022$16,228+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2004