Skip to content

320 N. Bay Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 26, 2024

Property Information

Block43.04
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,008
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$442,600
86%
Improvement Value:$72,600
14%
Total Assessment$515,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,308+5.2%
2024$12,648+3.5%
2023$12,221+1.3%
2022$12,066+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957