Skip to content

335 N. Bay DrMantoloking, NJ 08738

Built 1970

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 9, 2017

Property Information

Block43.05
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.3

Building Details

Building Class18
Description2SF1G 1 2824
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,824
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$531,300
65%
Improvement Value:$291,500
35%
Total Assessment$822,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,253+5.2%
2024$20,200+3.5%
2023$19,517+1.3%
2022$19,270+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970