Skip to content

3 Caspian Sea DrMantoloking, NJ 08738

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 1995

Property Information

Block43.08
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage990
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$512,100
87%
Improvement Value:$78,300
13%
Total Assessment$590,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,250+5.2%
2024$14,494+3.5%
2023$14,004+1.3%
2022$13,827+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956