Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
350 Bay LaneMantoloking, NJ 08738
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2018
Property Information
Block44.13
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.4
Building Details
Building Class10
DescriptionDOCK/POOL
Dwellings0
ZoningR75
Sq Footage1,906
Acreage0.26
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,050,000
97%
Improvement Value:$31,700
3%
Total Assessment$1,081,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $27,940 | -3.8% |
| 2024 | $29,050 | +3.5% |
| 2023 | $28,068 | +1.3% |
| 2022 | $27,713 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.