Skip to content

303 Cutter LnMantoloking, NJ 08738

Built 2017

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2023

Property Information

Block44.15
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.4

Building Details

Building Class19
Description2SF2G-P 3162
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,162
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$486,500
47%
Improvement Value:$540,200
53%
Total Assessment$1,026,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,520+5.2%
2024$25,205+3.5%
2023$24,353+1.3%
2022$24,045+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017