Skip to content

325 Brigantine LnMantoloking, NJ 08738

Built 2022

Last Sale Price
$1,000,000
Last Sale Date
Apr 18, 2018

Property Information

Block44.19
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.4

Building Details

Building Class19
Description3SF2G-P
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$540,400
47%
Improvement Value:$612,800
53%
Total Assessment$1,153,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,787+6.7%
2024$27,928+117.9%
2023$12,818+1.3%
2022$12,656+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$1,000,000

From:

To:

DeedBook 17144, Page 404Recorded6/13/2018