Skip to content

502 Irisado DrBrick, NJ 08723

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2004

Property Information

Block446.03
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page34.4

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,536
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,400
49%
Improvement Value:$123,200
51%
Total Assessment$241,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,991+5.5%
2024$5,681+3.7%
2023$5,481+1.3%
2022$5,408+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959