Skip to content

410 Aurora DrBrick, NJ 08723

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2022

Property Information

Block446.10
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page34.4

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,226
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,300
61%
Improvement Value:$79,500
39%
Total Assessment$203,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,014+5.5%
2024$4,753+3.7%
2023$4,584+1.4%
2022$4,523+7.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964