Skip to content

450 Brick Blvd.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Jun 18, 2024

Property Information

Block446.25
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page34.2

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage2,616
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$290,300
76%
Improvement Value:$93,300
24%
Total Assessment$383,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,908+5.2%
2024$9,417+3.5%
2023$9,099+1.3%
2022$8,984+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0