Skip to content

Squan Beach DrMantoloking, NJ 08738

Last Sale Date
Apr 17, 2024

Property Information

Block45.04
Lot39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.5

Building Details

Building Class10
DescriptionTENNIS CTS
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$224,000
92%
Improvement Value:$20,000
8%
Total Assessment$244,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,303+5.2%
2024$5,990+3.5%
2023$5,788+1.3%
2022$5,714-51.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0