Skip to content

255 Route 35 No.Mantoloking, NJ 08738

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Feb 16, 2018

Property Information

Block48.07
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class10
Description1144
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$251,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$251,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,489+5.2%
2024$6,167+3.5%
2023$5,958+1.3%
2022$5,883+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

DeedBook 17041, Page 416Recorded3/2/2018

Property Sale

SaleMulti
$73,500
DeedBook 3794, Page 387