Skip to content

13 Joanne CtBrick, NJ 08723

Built 1992

Last Sale Date
Feb 19, 2008

Property Information

Block548
Lot19.15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,512
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,800
51%
Improvement Value:$140,400
49%
Total Assessment$285,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,367+5.2%
2024$7,002+3.5%
2023$6,765+1.3%
2022$6,679+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992