Skip to content

33 Unity DrBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2016

Property Information

Block605.03
Lot75
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page36.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,405
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,200
51%
Improvement Value:$111,300
49%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,601+5.5%
2024$5,311+3.7%
2023$5,123+1.3%
2022$5,055+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960