Skip to content

Mantoloking Rd.(Block 626.01 Lot 9)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 13, 2022

Property Information

Block626.01
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page36.3

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$659+5.3%
2024$626+3.5%
2023$605+1.3%
2022$597+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0