Skip to content

332 Church Rd.Brick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 27, 2024

Property Information

Block644
Lot67
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,432
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,500
42%
Improvement Value:$168,500
58%
Total Assessment$291,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,517+5.2%
2024$7,144+3.5%
2023$6,903+1.3%
2022$6,815+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$93,000
DeedBook 10252, Page 381

Property Built

Built

Year Built: 1965