Skip to content

351 Church Rd.Brick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Date
Jun 17, 2020

Property Information

Block645.01
Lot79
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.1

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,709
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,000
52%
Improvement Value:$106,800
48%
Total Assessment$222,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,755+5.2%
2024$5,470+3.5%
2023$5,285+1.3%
2022$5,218+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965