Skip to content

312 Drum Point Rd.Brick, NJ 08723

Other Exempt

Last Sale Price
$910,000
Last Sale Date
Jun 20, 2019

Property Information

Block645
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.1

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage3,170
Acreage3.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,031,300
65%
Improvement Value:$561,700
35%
Total Assessment$1,593,000

Sale
$910,000

From:

To:

DeedBook 17515, Page 1105Recorded6/26/2019