Skip to content

163 Law-Win CourtBrick, NJ 08723

Built 2021

Last Sale Price
$744,257
Last Sale Date
Sep 17, 2021

Property Information

Block645
Lot1.11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.1

Building Details

Building Class17.5
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,632
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,300
24%
Improvement Value:$437,200
76%
Total Assessment$578,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,943+5.2%
2024$14,202+323.7%
2023$3,352+102.7%
2022$1,653+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$744,257
Sq Ft3,632DeedBook 18762, Page 372Recorded11/5/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021