Skip to content

155 Law-Win CourtBrick, NJ 08723

Built 2021

Last Sale Price
$635,465
Last Sale Date
May 28, 2021

Property Information

Block645
Lot1.13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.1

Building Details

Building Class17.5
Description2SF2G-P
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,242
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,700
25%
Improvement Value:$394,500
75%
Total Assessment$527,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,618+7.9%
2024$12,619+3.5%
2023$12,192+684.0%
2022$1,555+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$635,465
Sq Ft3,242DeedBook 18602, Page 383Recorded7/28/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021