Skip to content

624 Kenmore RdBrick, NJ 08723

Built 1970

Last Sale Date
Apr 17, 2024

Property Information

Block646.05
Lot25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,102
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,500
34%
Improvement Value:$262,400
66%
Total Assessment$399,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,329+5.2%
2024$9,818+3.5%
2023$9,486+1.3%
2022$9,366+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970