Skip to content

625 Kenmore RdBrick, NJ 08723

Built 1951

Last Sale Date
Apr 18, 2024

Property Information

Block646.06
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37.2

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage930
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,500
71%
Improvement Value:$54,200
29%
Total Assessment$186,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,822+5.2%
2024$4,583+3.5%
2023$4,429+1.3%
2022$4,373+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951