Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
658 Windsor Rd.Brick, NJ 08723
Public Property
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 12, 2025
Property Information
Block646.17
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.23
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$137,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$137,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2004 | $1,182 | +6.5% |
| 2003 | $1,109 | +3.2% |
| 2002 | $1,074 | +27.9% |
| 2001 | $840 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.