Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Laurel Ave.(Block 646 Lot 33.03)Brick, NJ 08723
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 1999
Property Information
Block646
Lot33.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR7.5
Sq Footage---
Acreage0.13
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$55,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,426 | +5.2% |
| 2024 | $1,355 | +3.5% |
| 2023 | $1,309 | +1.3% |
| 2022 | $1,293 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.