Skip to content

Route 35 (Median)(Block 65 Lot 57.01)Mantoloking, NJ 08738

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2007

Property Information

Block65
Lot57.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$108,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,792+5.2%
2024$2,654+3.5%
2023$2,564+1.3%
2022$2,532+1.6%
Property History

No events match the selected filters.