Skip to content

Baltic Dr.(Block 673.11 Lot 42)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 30, 2024

Property Information

Block673.11
Lot42
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page39.1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage2.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$221,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$2,819-2.0%
1995$2,878+18.1%
1994$2,438+36.8%
1993$1,782-8.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0