Skip to content

762 Barberry DrBrick, NJ 08723

Built 1978

Last Sale Date
May 1, 2024

Property Information

Block673.16
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page39.1

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 2384
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,100
42%
Improvement Value:$180,800
58%
Total Assessment$313,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,108+5.2%
2024$7,706+3.5%
2023$7,446+1.3%
2022$7,352+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978