Skip to content

Route 70(Block 673 Lot 45)Brick, NJ 08723

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2011

Property Information

Block673
Lot45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage---
Acreage2.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2013$438+6.7%
2012$411+11.4%
2011$369+2.2%
2010$361+6.2%
Property History

No events match the selected filters.