Skip to content

731 Brick Blvd.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 30, 2024

Property Information

Block673
Lot6.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage5,402
Acreage2.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$761,500
58%
Improvement Value:$545,000
42%
Total Assessment$1,306,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,747+5.2%
2024$32,075+3.5%
2023$30,990+1.3%
2022$30,598+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0